Obří montovna Tesly míří do České republiky. My to zaplatíme a makat tam budou přivezení otroci

Obří montovna Tesly v ČR. Bude? A bude skutečným přínosem? Pomůže to s novými pracovními místy pro naše obyvatele, nebo se budou dovážet agenturní zaměstnanci?

Pavel Opl
Společnost TESLA je určitě skvělá společnost na na vývoj a výrobu elektromobilů. I já s velkým zájmem sleduji veškeré novinky v tomto oboru. Zpráva o tom, že pravděpodobně severně u Prahy vyroste její velká evropská továrna (rozumějme montovna) sice vypadá jako úžasná věc, jenže jsme v ČR, takže přínos bude opět sporný.

Státní pobídka v řádech stovek milionů (minimálně v podobě neplacení daní), prodej pozemků za pár korun“, nepochybně vybudování infrastruktury na náklady státu, montážní dělníci (tedy práce s nízkou přidanou hodnotou), kteří se ale pravděpodobně budou dovážet ze zemí, kde jsou zvyklí ještě na nižší mzdy, a pokud bude nějaký zisk, tak odpluje do ciziny.

Co pro naši republiku a naše obyvatele zbude? Nepochybně finanční mínusy a možné zdravotní a jiné problémy, které do naší země zavlékají importovaní dělníci z východu. Takže Tesla je skvělá, ale buďme velmi střízliví s radostnými ovacemi nad jejím možným příchodem do ČR, právě s ohledem na zkušenost s tím, jak to tady u nás „chodí“.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr