USA se otrokářství nezbavilo. Nabízeli děti k adopci na internetu, vystavovali je tam jako dobytek v aukci. První zákon v historii to zakázal

MADISON | V USA se běžně nabízejí děti k adopci pomocí internetových stránek, kde jsou jejich fotky a informace o nich, celé to připomíná aukci dobytka někde v Texasu nebo dražbu otroků za časů otrokářských, když černochy vkládali z lodí. Jeden stát USA tomu udělal přítrž. Včera guvernér státu Wisconsin Scott Walker podepsal zákon zakazující tyto praktiky v rámci adopce, informaci přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska na svých webových stránkách.

Scott Walker

Scott Walker

Tento zákon je vůbec první v USA. Je rekcí na informace, které v září loňského roku oznámila agentura Reuters. Ta informovala, že v USA je masivně rozbujelý nelegální trh s dětmi k adopci, který využívá bez jakékoliv regulace internetu k nabídce dětí.

Rodiče se tak mohli zabavovat dětí, či je dokonce i prodávat. Stačilo jim k tomu, aby měli notářsky ověřené oznámení, že se dítě předává do opatrovnictví jiného dospělého. USA jsou vlastně středověkou zemí, kde otrokářství neskončilo, jelikož se tam, dnes s výjimkou Wisconsinu, může obchodovat s dětmi jako se zbožím.

Reklama: