Chystají Američané na Donbase invazi. Nad liniemi dotyku létal americký výzvědný dron

DONĚCK | Strategický výzvědný dron amerického letectva RQ-4A Global Hawk s volacím znakem UAVGH000 v neděli 16. července provedl mnohahodinový průzkumný let podél linie dotyku na Donbasu, informovala ruská média s odkazem na západní stránky, které informují o letech vojenského letectva, píše Sputnik.

RQ-4A Global Hawk

Dron odstartoval z letecké základny Sigonella na Sicílii. Do ukrajinského vzdušného prostoru vstoupil v Mykolajivské oblasti a směřoval směrem k Mariupoli. Po splnění úkolů nad Donbasu opustil vzdušný prostor země na sever od Moldavska.

Dron operoval ve výšce 16,7 kilometru a několik hodin létal od severu na jih podél linie dotyku Ukrajiny se novoruskými republikami (DLR a LLR), hranici ale nepřekročil. S ohledem na možnost provádět špionáž až na 300 kilometrů mohl tento bezpilotní prostředek pozorovat celé území DLR a LLR a také pohraniční oblasti Ruské federace.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr