Australské ministerstvo vnitra se sloučí s ministerstvem pro migraci a ochranu hranic

CANBERRA | Australská vláda vytvoří nové superministerstvo, které bude mít na starosti všechny orgány národní bezpečnosti i záležitosti týkající se migrace. Oznámil to dnes australský premiér Malcolm Turnbull.

Malcolm Turnbull
Nové ministerstvo vnitra bude koordinovat všechny bezpečnostní instituce včetně vnitrostátní zpravodajské služby, federální a pohraniční policie či agentury pro finanční kriminalitu, jakož i složky současného ministerstva pro migraci a ochranu hranic.

„Potřebujeme tyto reformy ne proto, že systém nefunguje, ale proto, že naše bezpečnostní prostředí se rychle mění … Když jde o bezpečnost naší země, musíme si udržovat náskok před hrozbami, kterým čelíme,“ řekl Turnbull novinářům v Canbeře.

Nový resort povede současný ministr pro imigraci a ochranu hranic Peter Dutton. Jeho zástupci v nové funkci budou další dva členové australského kabinetu, generální prokurátor a ministr spravedlnosti. Pod ministerstvo vnitra bude spadat i koordinační úřad pro národní bezpečnost a nové centrum pro kybernetickou bezpečnost.