Jiří Čunek: Prague Pride je pochod smrti naší civilizace. To nesmíme podporovat

VSETÍN | Pochod smrti této civilizace. Tak nazval Prague Pride, pochod homosexuálů pořádaný pravidelně v hlavním městě Praze zlínský hejtman a lidovecký politik Jiří Čunek (KDU-ČSL). „Sexuální orientace je v mnohých případech volba,“ řekl také v v rozhovoru pro deník Právo, ze kterého citují ParlamentniListy.cz.

Jiří Čunek

„Je to jejich volba, jejich orientace, do které bychom v soukromí neměli mluvit, ale není to styl života, který má stát podporovat. Stát má podporovat rodinu, která jediná, tím, že má děti, vytváří naši budoucnost. Tím myslím budoucnost národa, vlasti i státu,“ míní Čunek ve vztahu k homosexuálům.

Dodal, že sexuální orientace je v mnohých případech volba, v mnohých případech vrozená danost. „Jako se někdo narodí bez nohy, tak se někdo narodí s jinou sexuální orientací. Pochod LGBT, kteří prohlašují, že jsou úplně stejní jako rodiny, je v tomto smyslu stejný jako pochod jednonohých, kteří tvrdí, že mohou na vojenskou přehlídku. Musíme přijmout zákony přírody a především přijmout každý sám sebe se svými přednostmi i handicapy. Neznamená to ale, že jsme tím vyřazení ze společnosti. Každý z nás má jiný úkol a může společnost obohatit jiným způsobem,“ dodal.

Prague Pride je pak podle něj pochod smrti pro stát, pro Evropu, pro naši civilizaci – když stát bude tyto skupiny podporovat a uznávat jako rodiny. „Stát má LGBT tolerovat a vést k tomu své občany, aby nikdo nebyl diskriminován. Tolerance však nesmí dosahovat podpory rodiny,“ sdělil. On sám je pak i proti zákonu povolujícímu sňatky gayů.


Reklama: