Investiční impotence vlády a lži Babiše

Nemyslím si, že zadlužovat naši zemi je správné. Stejně bych byl velmi zdrženlivý k projektům, které nesou název „Junckerův plán“, a které se zjevně snaží vylepšit obraz EU poskytováním extrémně levných půjček.

Ivo Valenta
Na druhou stranu tento článek svědčí o dvou zásadních vlastnostech dnešní vlády. Neumí hospodařit a nechce investovat. Bývalý ministr financí sice Evropské investiční bance tvrdil, že má ve státním rozpočtu dostatek peněz, ale to jen tak podle všeho plácal do větru.

Ze všech stran totiž denně slyšíme, na co všechno chybí peníze a jak stát musí šetřit. Zároveň s tím také vyšlo najevo, jak stát neumí a nechce investovat. Neexistují žádné rozvojové strategie, nikdo neříká, do jakých velkých projektů bychom se měli pustit, projektová připravenost velkých investic se rovná téměř nule.

Stát zamrzl, současná vláda čerpá pouze z minulosti, tváří se důležitě a výkonně, ale přitom jen spí a sní. A rozdává dotace … Chci věřit tomu, že po parlamentních volbách přijde vláda, která tento trend změní, nastolí politiku zdravého rozumu a bude rozumně investovat a stejně, jako každý správný hospodář, živnostník či podnikatel, k těmto investicím využije nejefektivnější zdroje.