Saakašvilimu odebrali ukrajinské občanství

KYJEV | Poslanec z frakce za Radikální stranu v ukrajinském parlamentu Igor Mosijčuk tvrdí, že bývalý gubernátor Oděské oblasti a bývalý prezident Gruzie v jedné osobě Michail Saakašvili byl zbaven ukrajinského občanství. Informuje server Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na světovou zpravodajskou agenturu Sputnik.

nacistická Ukrajina
V roce 2015 ukrajinský prezident Petr Porošenko poskytl Saakašvilimu ukrajinské občanství, také podepsal rozhodnutí o jeho jmenování na post gubernátora Oděské oblasti. V listopadu roku 2016 Saakašvili odstoupil z postu gubernátora Oděské oblasti údajně kvůli neochotě Ukrajinské vlády bojovat s korupcí.

„Mně potvrzují: je to pravda… Saakašviliho připravili o ukrajinské občanství, a to svědčí o tom, že prezident Petr Porošenko nakonec začne přiznávat vlastní chyby. On nezákonně poskytl naše občanství a nyní napravuje výhradně své chyby. Hostování putovního gruzínského cirkusu-šapito se zadrželo a reálně začalo ohrožovat ukrajinský stát,“ napsal Mosijčuk ve středu na své stránce na Facebooku. Neupřesnil přitom ale svoje zdroje informací.