EET je zločinecký paskvil. Každý den vypluje nějak špína na povrch

Průšvih za průšvihem. Tak by se dalo zhodnotit dosavadní fungování, či spíše nefungování, systému EET. Dalším důkazem toho, že je tento projekt zcela zbytečný a přináší více komplikací než užitku, je krach firmy, která klientům slibovala zabezpečení citlivých dat z EET.


Ivo Valenta

Podnikatelé o tato data přišli, a to zřejmě nevratně. Celá slavná EET tak mimo jiných komplikací otevřela dveře spoustě pochybných firem, které si pouze snaží namastit vlastní kapsy. A daří se jim. Zákazníci totiž bohužel nedokáží správně vyhodnotit, komu se „upsat“ – je to pro ně zcela nová situace a povinnost, ke které je přinutil stát. Ten je proto také plně zodpovědný za šlamastiku, do které se teď živnostníci dostávají.

Jak mají nenaletět a poznat, která z firem je skutečně spolehlivá, když v tomto směru u nás nejsou žádné zkušenosti? Kdo jim dá záruku funkčnosti systému? Kdo jim uhradí vzniklé škody? Kdo zaplatí čas, strávený tímto byrokratickým nesmyslem, který je obírá o čas na smysluplnou práci? Kde jsou ty slíbené výhody a přínosy systému EET? Zatím se (zřejmě nějakým nedopatřením) jaksi nedostavily.

Reklama: