V určitém okamžiku Rusko bude muset na hrubiánství sankcí reagovat, míní Vladimir Vladimirovič Putin

HELSINKY – MOSKVA | Rusko se při sankcích chová zdrženlivě a trpělivě, ale v určitém okamžiku budeme muset na hrubiánství reagovat, oznámil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin na tiskové konferenci po rusko-finském jednání, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.


Vladimir Vladimirovič Putin ve Finsku | reprofoto: Sputnik

„Jak víte, chováme se velmi zdrženlivě a trpělivě, ale v určitém okamžiku budeme muset reagovat. Nelze donekonečna tolerovat takovou hrubost vůči naší zemi,“ odpověděl ruský prezident na otázku, jaká bude reakce Ruska v případě, že ve Spojených státech (SS) schválí návrh zákona o nových sankcích.

Ruský prezident dále uvedl, že pokud v SS přijmou návrh zákona o nových protiruských sankcích, vyvolá to mimořádnou lítost, kdy přitom zdůraznil, že vyšetřování Washingtonem „ruského zásahu“ do voleb mluví o rostoucí protiruské hysterii a vnitřním politickém boji. Dále pak vyjádřil lítost, že vztahy Ruska a SS jsou obětovány vnitřním americkým problémům. Ale zároveň dodal: „Rusko má ve Spojených státech mnoho rozumných přátel.“„Jednáním ve shodě bychom společně mohli mnohem efektivněji řešit velmi závažné problémy, které znepokojují jak národ Ruska, tak národ Spojených států,“ oznámil Putin, Vladimir Vladimirovič.

V úterý Sněmovna reprezentantů Kongresu USA přijala zákon o zpřísnění sankcí proti Rusku, Íránu a KLDR. Teď má dokument podepsat prezident. Ruský prezident odmítl na dotaz novinářů hodnotit zvolení a práci prezidenta Donalda Johna Trumpa, kdy zdůraznil: „To není věc Ruska, ale amerického lidu.“

loading...
Reklama:
loading...