Vladimir Vladimirovič Putin schválil odvetná opatření vůči Spojeným státům

MOSKVA | Prezident Ruské federace (RF) Vladimir Vladimirovič Putin schválil návrh Ministerstva zahraničních věcí RF, který navrhuje postupy a reakce na na sankce Spojených států (SS) a přijetí opatření, která se mohou dotknout amerických zájmů,“ oznámil novinářům tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Sergejevič Peskov, kterého citovala světová zpravodajská agentura Sputnik.


Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: srbijadanas.com

„Samozřejmě nejsou podobná opatření možná bez potvrzení prezidenta,“ odpověděl mluvčí Peskov na otázku novinářů. Na další otázku, je-li přijetí tohoto oznámení MZV RF spojeno se situací okolo ruského diplomatického majetku v SS, Peskov poznamenal, že to souvisí s přijetím nového zákona o sankcích a v oznámení MZV je to uvedeno. „Je tam vše uvedeno, nemám co dodat,“ řekl.

Odveta za ukradený majetek Ruské federace ve Spojených státech americkou vládou je řešena separátně a analogicky, kdy bude z Ruska vyhoštěna část amerických diplomatů a bude jím omezen přístup do ruských zařízení určených pro zahraniční diplomaty.

Nečekáme na Trumpa, zda podepíše. Už kalich trpělivosti přetekl

Donald John Trump čeká až se mu dostaví rozum

Tiskový mluvčí prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov také oznámil, že bylo rozhodnuto nečekat na finální návrh zákona podepsaný americkým prezidentem Donaldem Johnem Trumpem, protože v tomto případě má podle ruského mluvčího větší význam ta forma, ve které vyšla ze Senátu SS. „Technologicky je tato forma už skoro finální,“ poznamenal Peskov, Dmitrij Sergejevič.

Nyní bude tento zákon odeslán na podpis prezidentovi Donaldu Trumpovi, který má právo ho vetovat. Pro překonání veta Kongres potřebuje dvě třetiny hlasů v každé komoře, což je podle výsledků velmi pravděpodobné, jelikož právě takovou většinou byl v obou komorách přijat. Tedy předem byl Trump eliminován.

Reklama: