Polsko chce být dobrovolně okupováno cizími vojsky. Nabídli své území vojskům USA

VARŠAVA | Polsko navrhlo Spojeným státům a NATO, aby na jeho území rozmístily americká vojska v souvislosti s událostmi kolem Ukrajiny. V nedělním interview pro list The Washington Post to oznámil šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Poláci se tak dobrovolně chtějí vzdát své vojenské suverenity nad svým územím, kdy o velkou část přišli v rámci Evropské unie. Polský stát tak může zcela zaniknout, pokud bude obsazen cizími vojsky. Polská vláda předvádí otřesnou protinárodní a vlastizrádnou politiku.

Radoslaw Sikorski s úsměvem hlupáka

Radoslaw Sikorski s úsměvem hlupáka

Podle vlastizrádného ministra Sikorského o okupaci Polska vojsky USA již jednal s ministrem zahraniční věcí říše celosvětového zla (USA) Johnem Kerrym a vrchním velitelem ozbrojených sil NATO v Evropě, americkým generálem Philipem Breedlovem. O postoji polské administrativy informovala na svém zpravodajském serveru rozhlasová stanice Hlas Ruska.

V sobotu tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov upozornil, že jakmile NATO postoupí ještě o jeden krok blíž k ruským hranicím, změní se celá evropská architektura bezpečnosti. S černým humorem bylo Polákům doporučeno, aby se nechali obsadit vojsky USA dne 1. září. To je den 75. výročí začátku II. světové války, kdy nacistická vojska započaly obsazovat území tehdejšího Polska.