Příslušníci Berkutu se nevrátí na Ukrajinu, nedůvěřují novým ukrajinským úřadům

MOSKVA – KYJEV | Příslušníci zvláštní jednotky Berkut, která byla rozpuštěna po výměně moci na Ukrajině, se sotva vrátí do vlasti kvůli nedůvěře k novým ukrajinským úřadům. Po rozpuštění těchto jednotek jejich členové vesměs emigrovali do Ruska, jelikož měli obavy o svůj život. Při demonstracích byli upalování a stříleni. Rusko jim okamžitě poskytlo azyl a občanství. Neochotu vrátit se na Ukrajinu oznámil v pondělí Hlas Ruska s odvoláním na náčelníka štábu pro příjem a ubytování příslušníků Berkutu v Rusku Alexej Lobarev.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Před tím než média Loabrev informoval o neochotě těchto milicionářů vrátit se na Ukrajinu, požádalo Ministerstvo vnitra Ukrajiny bývalé příslušníky Berkutu k návratu do vlasti s tím, že jim přejí hezké Velikonoce a vyzvali je k usmíření a k další spolupráci. Minulý týden bylo oznámeno, že má Ukrajina zájem jednotky Berkutu obnovit, bývalé příslušníky povolat zpět do služby. Na toto nereagoval skoro nikdo, jelikož skoro všichni jsou už v Rusku.


Ukrajinští „mírumilovní“ demonstranti upalují policisty. Podívejte se, jaké zrůdy podporuje Evropská unie a USA

Kolegium Ministerstva vnitra Ukrajiny vydalo prohlášení: „I když byly Berkut a Sebeobrana Majdanu na různých stranách barikád, dnes ať zapomenou všichni občané na vzájemné křivdy.“ Toto prohlášení zní opravdu velmi směšně, jelikož zločinci z Majdanu do milicionářů stříleli najížděli buldozery a za živa je upalovali zápalnými lahvemi a ti se dle rozkazů nesměli nijak bránit.

Reklama: