Je Banga špinavý cigoš? Tak to je ještě na pokutu, ale můžete za kritiku bangoše jít i do vězení

PRAHA – KOPŘIVNICE | Sociálními sítěmi se začala šířit fotografie blokové pokuty, kterou měl pachatel dostat za to, že šířil nenávistné příspěvky o zpěváku Radku Bangovi alias Gipsym.cz. Podle informací, které k tomu uvádí poradce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) Martin Schmarcz, byla pachatelkou žena, informují ParlametniListy.cz.

Co je na fotce? Špinavý cigoš nebo bagoš? | foto: gipsy.cz (gipsy je anglicky cigán)

„Když se na sociální síti hanlivě vyjádříte o vyšinutém Bangovi a někdo vás napráská, hned to máte v blokovém řízení za 500 Kč. Asi začnu hlásit všechny ‚indočechy‘, co tady píší o ‚bílých sviních‘,“ podotkl k tomu přispěvatel. Bloček šíří podnikatel Petr Viktorin ve facebookové skupině Radio Jerevan.

pokuta za pravdu o špinavém Bangoši

Pokutu uložil Městský úřad v Kopřivnici a na pokutovém bloku je podepsána referentka Bohuslava Černá, která působí na oddělení přestupků. Pokud jí chcete zavolat, či se vyjádřit k jejímu pokutování paní, která řekla upřímný názor na cigoše Bangoše, tak tady je na ní kontakt: telefon 556 879 459, e-mail: [email protected].


Bc. Bohuslava Černá, MěÚ Kopřivnice

Tisíce parazitujících cikánů se chce vrátit. Angličané jim sebrali dávky

Dvěma mužům dokonce za jejich nenávistné příspěvky vůči Bangovi hrozí až vězení. Bangu zasypaly po jeho odchodu ze Slavíků nadávky, urážky i výhrůžky. A to zejména na jeho profilu na sociální síti Facebook. Jednoho autora nenávistných výroků pak kriminalisté již obvinili, druhý už má na krku obžalobu a čeká jej soud.

„Pachatel byl obžalován z trestného činu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka,“ uvedla pro server Lidovky.cz Nina Brožová z Okresního státního zastupitelství v Kladně.

Jde prý o osmnáctiletého mladého muže, jenž se řadí ke sparťanským chuligánům. Jinak Brožová byla v minulosti i komunistická prokurátorka, která posílala politické vězně na smrt do kriminálů a pracovních táborů. Doba se nezměnila stejné jméno, stejná svině.