Průzkum: Vladimir Vladimirovič Putin má podporu více jak 80 % obyvatel Ruska

MOSKVA | Více než osmdesát tři procent obyvatel Ruské federace podporuje práci Vladimíra Vladimiroviče Putina na postu prezidenta, zatímco strana Jednotné Rusko, za kterou kandidoval, má podporu více než 50%, ukázal nejnovější průzkum agentury VTSIOM. Informovala o tom televize RT.


Vladimir Vladimirovič Putin nevěří svým uším | foto: sputnik (Philippe Wojazer)

Jak dále uvádí slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak podle tohoto průzkumu zveřejněném ve čtvrtek, Putina, Vladimira Vladimiroviče podporovalo na konci července 83,5 procenta obyvatel, což je mírný pokles z 84,1 procenta naměřených v polovině měsíce, ale stále je daleko před ostatními prominentními ruskými politickými osobnostmi.

Celý článek v originále ZDE.

Podíl Rusů, kteří uvedli, že schvalují práci premiéra Dmitrije Anatoljeviče Medveděva je na úrovni 52,4 procenta, zatímco vláda jako celek, získala podporu 57,5 ​​procenta. Podpora parlamentní většinové strany Jednotné Rusko se zvýšila ze 47,9% počátkem července na 50,3% na konci měsíce.

Ostatní parlamentní strany dosáhly mnohem nižší podpory. Jen 11% respondentů uvedlo, že jsou připraveni volit liberálně-demokratickou stranu Ruska, 9,1% uvedli, že podpoří komunistů a pouze 5% se rozhodlo pro stranu spravedlivé Rusko.