Zázrační političtí studentíci

Možná i vás překvapuje, kolik politiků, na všech úrovních, souběžně s výkonem jejich politické funkce „postihne“ intelektové „obrození“ a dopracují se k vysokoškolskému titulu?


Pavel Opl

Úmyslně říkám dopracují, protože se studiem to nemá nic společného. Známe mnoho mediálně probíraných kauz, kdy tyto „studentíky“ nikdy nikdo na škole neviděl, jejich diplomové práce zmizely, nebo jejich kvalita je prachbídná, pokud rovnou nejde o plagiát…

Největší „borci“ ale už ani nemají chuť předstírat, že na VŠ chodili a tak, pro mne zcela nepochopitelně, získávají magisterský diplom po pár měsících, místo řádného pětiletého studia… A VŠ říkají, že to je v pořádku… Řadu jmen by každý z nás mohl obratem „vypálit“.Já je jmenovat nechci, neboť bych určitě byl naší justicí odsouzen k finančnímu plnění jako odškodnění za osobnostní újmu těchto „studentíků“.

Ale ruku na srdce, kdo z vás by nechtěl sobě, nebo zejména svým dětem, koupit nějaký hezký vysokoškolský diplom, místo stresu s přijímačkami, sháněním skript, podnájmů, učení do úmoru, brigád, a s vědomím, že to někdy po letech bohužel stejně „nedopadne“?

Reklama: