Kanada vyhostila vojenského atašé. Rusko odpovědělo vyhoštěním první tajemnice Kanadského velvyslanectví

OTTAWA – MOSKVA | Kanadská administrativa počátkem dubna bez zdůvodnění asistenta ruského vojenského přidělence při velvyslanectví Ruské federace v Kanadě podplukovníka Jurije Bezlera, kdy bezdůvodné vyhošťování ruských diplomatů je pro kanadské úřady patrně sportem, jelikož jsou velmi časté a bez zdůvodnění, tak jako za studené války. Rusko na toto odpovědělo včerejším vyhoštěním první tajemnice Velvyslanectví Kanady v Ruské federaci Margarity Atanas. Informoval Hlas Ruska na svém serveru.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Zdroj blízký Ministerstvu zahraniční věcí Ruské federace potvrdil informaci a dále doplnil, že diplomatka musí opustit zemi do dvou týdnů. Pak dále potvrdil, že se jedná se o odpověď na vyhoštění asistenta ruského vojenského atašé z Ottavy podplukovníka Jurije Bezlera.

Jak zdroj poznamenal, nejedná se o první vzájemné vyhoštění diplomatů, ovšem dodal, že iniciátorem je vždy Kanadská strana. Nejčastěji kanadská strana využívá nezdůvodněné zamítnuti žádosti o vízum pro ruské diplomaty. Zdroj z ministerstva, taky nevyloučil, že dubnové vyhoštění ruského diplomata má co dočinění s hysterií a falešným obviňováním Ruska ze strany USA a jeho spojenců, co se týče situace na Ukrajině a na Krymu.