Vlastizrádná ČSSD chce kupovat cizincům byty místo toho, aby se starali o naše občany

ČSSD chce kupovat cizincům byty místo toho, aby se starali o naše občany. Hejtman plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD) navrhuje vybrat cizince, dát jim byty i práci a pozvat je do Plzeňského kraje i s rodinou.

Tomio Okamura | repro: FB

Podle hejtmana by mohlo hejtmanství zprostředkovat na bytovou výstavbu například dvacetiletý úvěr zatížený minimálním úrokem. Ten by se splácel z peněz cizinců, respektive z nájmů, který by platili. V příštích letech podle hejtmana zasáhne Plzeňský kraj negativní populační vývoj, proto chce pozvat cizince s celou rodinou a zajistit jim důstojné bydlení a práci.

Na celý případ upozornila krajská zastupitelka našeho hnutí SPD a náš lídr v Plzeňském kraji Jana Levová. Naše hnutí SPD navrhuje přesně opačné řešení – pakliže má Plzeňský kraj prostor na tyto aktivity, tak chceme podpořit porodnost našich českých rodin s dětmi, a navrhujeme dát takový úvěr na byt téměř bez úroku a na desítky let českým občanům, nikoliv cizincům.

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) ve svém programu navrhuje účinné řešení populační krize:

  1. Rodina se třemi a více dětmi, kde alespoň jeden z rodičů pracuje, a bude mít čistý trestní rejstřík, nebude platit žádnou daň z příjmu, přičemž tyto zásadní odpočty daní budou platné po celou dobu výchovy a přípravy dětí na budoucí povolání, nejdéle do věku 26 let dítěte.
  2. Mladým rodinám chceme nabídnout bezúročné novomanželské půjčky do výše 300 tisíc korun s dobou splatnosti 15 let. Podmínkou je trvalé zaměstnání jednoho z manželů a bezúhonnost. Při narození třetího dítěte rodina ukončí splácení a dostane zpět splacenou částku při dovršení 18 let prvního dítěte.
  3. Navrhujeme podmínit vyplácení sociálních dávek na děti od třetího dítěte výše minimálně pětiletou pracovní minulostí alespoň jednoho s rodičů, čistým trestním rejstříkem obou rodičů a dosavadní dvě děti nesmí mít neomluvené hodiny ve škole
  4. Navrhujeme zavedení porodného také od třetího dítěte výše pod podmínkou minimálně pětileté pracovní minulostí alespoň jednoho s rodičů, čistého trestního rejstříku obou rodičů a dosavadní dvě děti nesmí mít neomluvené hodiny ve škole