Turecko odsoudilo protiruské sankce

ANKARA | Turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Çavuşoğlu prohlásil, že Ankara neschvaluje protiruské sankce ze strany Evropské unie (EU) a Spojených států (SS), jelikož přinesou škodu turecké ekonomice. Informuje o prohlášení tureckého ministra diplomacie Sputnik.

Ilustrační snímek

„Turecko samo bylo v minulosti velmi poškozeno sankcemi. Sankce proti našim sousedům a partnerům způsobily velké škody naší ekonomice. Proto když slyšíme o sankcích, tak to neschvalujeme. Hledáme jiné způsoby řešení problémů. Proto jsme se nepřipojili k sankcím proti Rusku a upřednostňujeme politickou spolupráci,“ řekl Mevlüt Çavuşoğlu v rozhovoru pro agenturu INA na adresu protiruských sankcí, kdy Turci ač členové v protiruské Severoatlantické alianci (SA) považují Ruskou federaci (RF) za klíčového partnera.

„RF a SS používají sankce jeden proti druhému, a EU připravuje opatření proti SS, jelikož americké sankce mají negativní vliv na EU. My se snažíme vyřešit všechny otázky s pomocí dialogu, abychom se v tomto víru neutopili,“ dodal turecký ministr, který tak odsoudil kroky EU a SS, ale vyčetli i ruské vendetní embargo, kterým je postiženo i Turecko jako člen SA.

loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
Pivní bedekr