SS nesmí ani pomyslet na invazi do Venezuely, míní kolumbijský prezident

CARTAGENA | Spojené státy (SS) nesmí ani pomyslet na vojenskou akci v reakci na dění ve Venezuele. Prohlásil to v neděli kolumbijský prezident Juan Manuel Santos na společné tiskové konferenci s americkým viceprezidentem Mikem Pencem v Cartageně, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Juan Manuel Santos a Mike pence

Kolumbijský prezident těmito slovy narážel na vyjádření vůdce SS Donalda Johna Trumpa, který nevyloučil vojenskou intervenci do Venezuely.

Podle Santose jsou SS a Kolumbie velcí přátelé, proto dodal: „Přátelé by si měli říkat pravdu. O vojenské intervenci by se nemělo ani uvažovat. Kdy dále dodal: „Amerika je kontinent míru,“ kdy zdůrazni, že by to mělo být tak i zachováno.

Americký viceprezident přímo nereagoval, pouze poznamenal, že Trump hovořil o mnoha možnostech ohledně Venezuely. Mike Pence vyjádřil přesvědčení, že se najde mírové řešení, ale jednoznačně vojenskou akci také nevyloučil. Američané se nemohou smířit s tím, že jejich loutková opozice byla v referendu poražena a vnitřně řízení puč proti Madurovi tak selhal, ač byl v režii CIA.

Reklama: