Pokud by měl být stíhán Babiš a Faltýnek za Čapí hnízdo, tak určitě i Sobotka za OKD

PRAHA | Hnutí SPD považuje za správné a nutné úplné prošetření dotačního titulu ,,Čapí hnízdo“. Projekt byl financován z veřejných prostředků – určených pro malé a střední podnikatele, informují ve svém tradičním meidálním výstupu „Politická prohlášení SPD pro tento týden“ na svém webu.

Babiš a Faltýnek – Dva zloději?

„Andrej Babiš nebo Agrofert není malým ani středním podnikatelem. Poslanci SPD se důkladně seznámí s výsledky jednání Mandátového a imunitního výboru Sněmovny, které teprve proběhne,“ informují dále s tím, že na základě těchto informací budou hlasovat.

„Pokud policie předložila faktická podezření z trestné činnosti, poslanci SPD budou hlasovat pro vydání poslanců Babiše a Faltýnka,“ stojí v prohlášení.

Nejen Babiš, Faltýnek, ale i Sobotka patří pořádně prošetřit

Slávek Sobotka v cele

Slávek Sobotka v cele

Dále hnutí SPD žádá, aby policie, státní zastupitelství a soudy věnovaly mimořádnou pozornost také úplnému došetření kauzy OKD, kde došlo k rozprodeji veřejného majetku způsobem, který vzbuzuje oprávněné podezření občanů z kriminální činnosti podnikatelsko – politické mafie.

„Šetření této kauzy se neúnosně protahuje a je zde nutné také objasnit podíl tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotky na této takzvané privatizaci. Pokud se prokáže v této kauze trestná činnost, SPD žádá vyvlastnění předmětného majetku a jeho návrat do rukou státu bez náhrady,“ uzavírají.

Reklama: