Mráz přichází z Bruselu: Zákaz hotovosti

Asi nikdo mne nemůže obviňovat z toho, že bych nepřál moderním technologiím. Ba naopak, pokládám se za jejich velkého fanouška. Ale za absolutní hloupost pokládám nápad Evropské unie výrazně omezit nebo postupně dokonce zakázat platby v hotovosti.

Ivo Valenta

Proč? Jaký je k tomu důvod? Snad si bruselští papaláši nemyslí, že jim někdo uvěří tu jejich pohádku o tom, že tím dojde o omezení možností financování terorismu. Jen nevím, jestli jsou takové argumenty víc ke smíchu, nebo pláči.

Opět se jen ukazuje, že Evropská unie se zasukovala sama do sebe a místo toho, aby řešila skutečné společné problémy Evropanů a chránila nás např. před nelegální islámskou okupací, tak se zabývá nápady, které povedou pouze a jen ke svázání životů všech občanů a vybudování čím dál tím větší závislosti na státní mašinérii.

Takovou budoucnost já však odmítám a myslím si, že je na čase, abychom přestaly tyto snahy o omezování naši svobody ignorovat a jasně řekli, že takovou společnou evropskou budoucnosti si prostě a jednoduše nepřejeme.

loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr