Čtvrteční glosy 17. 8. 2017

Jiří Josef Čáp z Prahy napsal do Reflexu následující slova: každý člověk má právo jít do kterékoliv restaurace a nebýt tam obtěžován kouřem z cigaret.

Miroslav Macek

Nějak se nám ta lidská práva rozmnožují a tak dle logiky pana Čápa navrhuji přijmout další. Každý člověk má právo jít do kterékoliv restaurace a nebýt tam obtěžován řvoucími haranty. Každý člověk má právo jít do restaurace a nebýt tam obtěžován pachy jídel od sousedního stoku, které nesnáší. Každý člověk má právo jít do supermarketu a nebýt tam obtěžován zapáchajícími spoluobčany. Pokračovat lze v podstatě do nekonečna…

Podle bývalého šéfa FEDu Alana Greenspana je jen otázkou času, než dojde k prasknutí dluhopisové bubliny. Nepříjemné je na tom to, že tento okamžik nebude možné absolutně nijak předvídat. Podle jeho mínění půjde o velice rychlý a všeobecně překvapivý proces, který sebou ponese obrovské konsekvence a pro mnohé bude v mnoha ohledech zničující zkušeností.

Slohová úloha zanedlouho:
Moji rodiče byli staromódní, zaostalí, hloupí lidé. Tatínek byl muž a maminka žena…

Filip Humplík na facebooku:
Novojičínská policie vydala pár dny tiskovou zprávu, kde oznamuje, že zahájila úkony trestního řízení ve věci 23 letého muže, který ve svém pronajatém bytě v Novém Jičíně pěstoval za oknem šest rostlin marihuany.
Policie dále oznamuje, že muži hrozí až 5 let za mřížemi.
Kvůli jeho šesti rostlinám se uskutečnil minimálně jeden výjezd policie, nějaký policista musel sepsat jeho výpověď, případ putuje ke státnímu zástupci, který sepíše obžalobu a nakonec případ doputuje až k soudu, který mu udělí s největší pravděpodobností podmínku. Šest rostlin marihuany za oknem bytu zaměstná několik lidí na několik měsíců a střízlivým odhadem se dostáváme k desetitisícovým, ne-li statisícovým částkám. A to všechno z daní pracujících občanů a firem
Je skutečně šest rostlin marihuany pro osobní potřebu tak společensky nebezpečných, že musí stát vydat statisíce z daní nás všech? Nemyslím si to a nemyslí si to ani odborníci, kteří marihuanu dlouhodobě označují za mnohem méně nebezpečnou drogu než je alkohol.

Petr Paulczyński:
Pokud by Česko odmítalo uprchlíky v roce 2004, v EU by dnes nebylo, prohlásil Juncker.
Já myslím, že pokud by to Česko tenkrát vědělo, tak by do EU ani nechtělo.