Soudruh Zaorálek je sprostý darebák

Ano, lidé si za svou práci zaslouží lepší výplatu. A je jedno, jestli se bavíme o zaměstnancích, zdravotních sestrách nebo živnostnících.

Ivo Valenta v Senátu | foto: Senát Parlamentu ČR

Toto navýšení se však nemá dít tak, že nějací papaláši v Praze rozhodnou, že všichni zaměstnavatelé bez ohledu na svou ekonomickou kondici a postavení na trhu navýší mzdy. Má se to dít tak, že stát zahájí redukční dietu, přestane utrácet peníze daňových poplatníků za nesmysly, zarazí účelové dotace pro své „kamarády“ a hlavně sníží odvodové zatížení zaměstnanců i firem.

Peníze totiž mají patřit hlavně lidem, nikoliv státu. Pokud stát sníží odvodové zatížení práce, které v ČR patří k nejvyšším v Evropě, tak rázem lidem zůstane víc peněz v peněženkách. A to je podle mne správná cesta z bludiště, do kterého nás dostala vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Tato vláda totiž za celé čtyři roky neudělal nic proto, aby se zlepšilo podnikatelské prostředí, aby se firmám lépe dařilo a měli prostor navyšovat reálné mzdy.

Místo toho živnostníci opakovaně slyší od vládních představitelů pouze urážky nebo rovnou výhrůžky, které je provází během toho, jak se potýkají s nedostatkem pracovních míst díky zkostnatělému školskému systému, nebo když bloudí po úřadech a či se prohrabávají hromadou lejster a byrokratických překážek.

MÍSTO URÁŽEK REÁLNÉ ŘEŠENÍ – Ano, lidé si za svou práci zaslouží lepší výplatu. A je jedno, jestli se bavíme o zamě…

Zveřejnil(a) Ivo Valenta dne 16. srpen 2017

Reklama: