Horko zabíjí vězně v USA

AUSTIN | Teplota vzduchu v mnoha věznicích v Texasu je tak vysoká, že je častou příčinou úmrtí vězňů. Jak je uvedeno v jedné ze zpráv ochránců lidských práv, tato situace je hrubým porušením ústavy Spojených států a mezinárodního práva. Na speciálním semináři o lidských právech na právnické fakultě v Texasu byly předloženy fakta o tom, jak od roku 2007 zemřelo v důsledku nadměrného tepla ve věznicích nejméně 14 vězňů, informaci o nelidském zacházení s vězni v USA, v zemi která propaguje lidská práva, nejraději se zbraní v ruce, přinesl slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Agentura Úseku správy věznic v Texasu (TDCJ) hrubě porušuje mezinárodní a americké právo, které zakazuje týrání vězňů. Aktivisté za lidská práva vyzývají ministerstvo spravedlnosti na instalaci klimatizace v 109 věznicích tak, aby teplota v cele nepřesáhla 18-29 stupňů. Podle The Huffington Post proti agentuře se vedou četné soudní spory v souvislosti s nelidskými podmínkami vězňů v 154 věznicích, informoval dále zmíněný server.

Ovšem Texaské úřady si s federálních úřadů nic nedělají, je to jejich tradice, že jejich vězeňství je takové jaké je a USA považují v Texasu za okupanty, jelikož jejich Republika Texas byla v 19. stol. anexí připojena k USA.