Mu-slimácký dobytek v Barceloně vraždil; Stovka zraněných 13 mrtvých

BARCELONA | Ve čtvrtek v pět odpoledne najela do davu na třídě La Rambla v Barceloně bílá dodávka. Řidič či řidiči, kteří použili bílou dodávku jako zbraň, zabili třináct lidí a přes sto dalších zranili, informují ParlamentniListy.cz.

Barcelona po útoku dobytka

Čísla obětí a zraněných osob postupně rostou. Těsně po útoku španělský deník El País psal, že je jen jeden mrtvý a dvacet zraněných. Postupem času ale mrtvých bohužel přibývalo.

„Španělskou Barcelonou ve čtvrtek odpoledne otřásl děsivý teroristický útok, kterému padlo za oběť 13 lidí a asi 100 dalších bylo zraněno. Na internetu jsou k vidění hrozivá videa z útoku. Na chodníku leží bota člověka, který možná v panice utíkal, možná byl odhozen nárazem bílé dodávky, lidé křičí. Snaží se pomoci těm, kteří leží na ulicích,“ píše web.

A dále dodává v jiném článku, že po útoku v Barceloně bylo ve Španělsku horko i v noci. Tamní policie zneškodnila pětici, která se v osobním autě v městě Cambrils snažila dostat mezi chodce. Pachatelé zranili šest civilistů a jednoho policistu, než se je bezpečnostním složkám podařilo zneškodnit. „Čtyři muži byli zastřeleni na místě, pátý podlehl následně svým zraněním,“ píšou o likvidaci prašivých psů a nelidského dobytka.

Reklama: