Fond Petrohradská politika sestavil seznam nejpravděpodobnějších nástupců prezidenta Putina

PETROHRAD | V Rusku se stále diskutuje o tom, kdo nahradí v budoucnu prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina a to o to intenzivněji, že nynější hlava Kremlu zatím ještě neoznámila, zda bude či nebude kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách.

Vladimir V. Putin

Fond Petrohradská politika dokonce má sestavený žebříček osobností ruské politiky, kdo by mohl být nástupce. každá osobnost má i počet přidělených bodů, což naznačuje pravděpodobnost nástupnictví po Putinovi. Seznam byl uveřejněn na webu fondu. Celkem obsahuje 19 nejvlivnějších veřejných politiků, informuje Sputnik.

Na prvním místě je ruský premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv, ten dokázal získat celkem 21 bodů. Dál jde moskevský primátor Sergej Semjonovič Sobjanin (19 bodů) a gubernátor Tulské oblasti Alexej Genadijevič Djumin (18 bodů). V seznamu je rovněž hlava Čečenska Ramzan Akhmadovič Kadyrov (14 bodů), ministr obrany Sergej Kužegetovič Šojgu (17 bodů) a opoziční politik Alexej Anatoljevič Navalnyj (10 bodů).

Fond sdělil, že eventuální nástupci byli zhodnoceni podle celé řady ukazatelů, zejména jejich vystoupení na veřejnosti, aktivity, nekonfliktnosti a očekávání výsledků jejich činnosti. „Do seznamu byly zařazeny osoby, jež nejčastěji figurují v odhadech hypotetických nástupců, anebo ty, jež se nejaktivněji ucházejí o tuto úlohu,“ praví se v poznámce k seznamu.

Prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin dříve prohlásil, že pouze lid má rozhodnout, kdo se může postavit do čela země.