Vydání zloděje, StBáka a oligarchy Babiše za Čapí hnízdo? Možná nikdy. Mafie v akci

PRAHA | Hnutí SPD upozorňuje voliče na průtahy v jednání Mandátového a imunitního výboru v kauze Čapí hnízdo ohledně podezření z dotačního podvodu Andreje Babiše.

Andy Zloděj Babiš za mřížemi | koláž: aTeo.cz

„V této souvislosti je důležité sledovat výroky politiků odpovědných za činnost orgánů činných v trestním řízení, konkrétně ministra spravedlnosti Roberta Pelikána za hnutí ANO. Jasně se ukazuje, že ČSSD, hnutí ANO a dříve ODS a TOP09 zpolitizovaly činnost policie a státního zastupitelství,“ informuje předsednictvo politického hnutí Svoboda a přímá demokracie ve svých pravidelných politických prohlášeních na svém webu.

Podle SPD se politici těchto stran vyjadřují k otevřeným případům způsobem, který vede k závěru, že tito politici usilují o podřízení práce policie a státních zástupců podle zásady, že politická moc znamená beztrestnost nebo naopak možnost kriminalizovat lidi podle politického zadání.

„Probíhá rozpad základní funkce státu garantovat vymahatelnou spravedlnost pro každého občana,“ jasně vzkazuje SPD, že dnes jsou rovnější mezi rovnými a jsou to právě politici, kdy vedení SPD dodává, že je nutná spravedlnost, která měří všem stejně, tak jako má být stejná spravedlnost stejná pro oligarchu Babiše, živnostníka nebo penzistu. Hnutí SPD prosazuje přímou volbu a odvolatelnost politiků, vzkazuje voličům vedení SPD.

„Prosazujeme také jejich hmotnou a trestní odpovědnost. Je to nutné k rehabilitaci demokracie, vymahatelnosti práva a spravedlnosti a k odpolitizování práce policie a státního zastupitelství. Vyzýváme občany, aby se zúčastnili v co největším počtu říjnových parlamentních voleb,“ uzavřeli své prohlášení.

Reklama: