Ron Paul: Obyvatelé Spojených států jsou si navzájem větším problémem než teroristé

WASHINGTON | Obyvatelé Spojených států jsou si navzájem větším problémem než teroristé z Afghánistánu, míní bývalý člen sněmovny reprezentantů a účastník primárek prezidentských voleb 2008 a 2012 Ronald Ernest Paul známý pod přezdívkou Ron, který tak popsal dnešní rozdělení společnosti, kdy propuknutí k občanské válce je jen otázkou chvil.

Ronald Ernest „Ron“ Paul

„Sami si vytváříme problémy ve vlastní zemi, naši občané páchají sami sebevraždy a zabíjejí jeden druhého, ale je velkou vzácností, aby se nějaký Američan stal obětí migranta z jiné země. Existuje velká nenávist vůči nám v jiných státech, ale Američané se toho moc neobávají,“ řekl v éteru televizní stanice RT, kdy jej cituje web rozlasové stanice zpravodajské agentury Rossija Segodnija Sputnik.

Podle amerického politika je vštěpování myšlenky, že nebude-li bojovníkům kladen odpor, přijdou a zabíjí nás, propagandou. „Jsem přesvědčen, že promluvíte-li si s mnoha Američany, pochopíte, že neschvalují to, co se děje, stejně jako nevěří, že se teroristé z Afghánistánu mohou prostě u nás objevit a začít vraždit lidi. Nestalo se to nikdy a nestane,“ řekl.

Ron Paul také dodal, že, podle jeho mínění, hlasují občané Spojených států vždy pro ty kandidáty, kteří slibují zemi mír a změnu zahraniční politiku SS.

Reklama: