Z Bílého domu ve Washingtonu vyhrožují Venezuele teroristickou invazí vojsk SS

WASHINGTON – CARACAS | V Bílém domě zkoumají různé varianty reakce na situaci ve Venezuele, kde byla z hlediska Washingtonu nastolena diktatura Nicoláse Madura, a to včetně silové, prohlásil poradce pro národní bezpečnost Spojených států amerických Herbert McMaster.

Bílý dům ve Washingotnu

„Nezkoumáme jen diplomatické, jen vojenské nebo jen hospodářské možnosti. Snažíme se je integrovat dohromady a předložit prezidentovi,“ prohlásil McMaster během briefingu, kterého cituje Sputnik.

Trumpův poradce zároveň zdůraznil, že Washington se nechystá zahájit vojenskou operaci proti Caracasu v nejbližší době. „Jakékoliv rozhodnutí bude přijato spolu s našimi partnery v regionu,“ řekl a dodal, že SS neplánují změnu venezuelského vedení, avšak dnešní situace ve Venezuela je reakcí obyvatel na americké intervence, kdy tamní loutková opozice chtěla svrhnout prezidenta Madura. Ten reagoval referendem, které propojil i s volbami.

Ve Venezuele rozhodli voliči v referendu o ústavních změnách, kdy tehdejší parlament nebyl rozpuštěn, nýbrž zrušen a byl založen parlament nový. To se přirozeně americkým teroristům z Bílého domu nelíbí, jelikož Venezuela má v Latinské Americe největší zásoby ropy. Venezuelský Majdan se tak nekoná. Již dříve vůdce SS D. J. Trump pohrozil Venezuele vojenskou invazí, kdy nato reagovala ostře Čína a Rusko, pak Trump stáhl ocas jako zpráskaný pes.