Ramzan Akhmadovič Kadyrov chce bojovat proti terorismu úplnými rodinami. Děti z neúplné rodiny jsou ohroženy

GROZNYJ | Ramzan Akhmadovič Kadyrov na sebe opět soustředí pozornost médií z celého světa. Tentokrát se rozhodl svým tradičně osobitým způsobem zasáhnout do institutu manželství.

Ramzan Akhmadovič Kadyrov | foto: cs.sputnik.com

Kadyrov je považován za blízkého spojence ruského prezidenta Vladimira Putina a někteří jej dokonce škodolibě nazývají „čečenským Putinem“. Podle lidskoprávních aktivistů je otec dvanácti děti a bývalý separatista v podstatě diktátorem, který sice udržuje v Čečensku dlouhá léta relativní klid a pořádek, ale to za cenu každodenního porušování liských práv a principů demokracie. Kadyrov rovněž bojuje proti islámskému radikalismu, byť někdy volí skutečně unikátní metody.

Aktuálně se podle britského deníku Daily Mail rozhodl v rámci boje proti terorismu nutit rozvedené čečenské páry, aby znovu uzavřely sňatek. Otec dvanácti dětí Kadyrov tvrdí, že u dětí z rozvedených rodin existuje vyšší pravděpodobnost radikalizace. Opětovné spojení rozvedených párů považuje čtyřicetiletý vůdce země v konečném důsledku za další nástroj, který může vést k poražení Islámského státu.

Vláda tak na příkaz Kadyrova tlačí na téměř tisíc rozvedených manželských párů, aby se znovu daly dohromady. Jsou údajně známy případy, kdy se již muž stačil podruhé oženit a má tak dvě manželky. Ani to by však dle Kadyrova nemělo nikoho odradit. Islám přece umožňuje mít až čtyři manželky. O donucovacích metodách čečenských úřadů toho, aspoň v tomto případě, není příliš známo, ale přesto se podařilo Daily Mail získat výpověď nejmenované čečenské ženy.

„Když se odmítnete znovu vdát za svého bývalého manžela, tak se vlastně stavíte nejenom proti náboženství a zvyklostem, ale také proti vůli samotného Kadyrova, čímž se můžete dostat do velmi prekérní situace,“ tvrdí žena a potvrzuje tak četné důkazy o diktátorské povaze čečenského vládnoucího systému, který zosobňuje právě Kadyrov, syn bývalého čečenského prezidenta Achmata Kadyrova, na kterého byl v květnu 2004 úspěšně spáchán atentát.

Kadyrov se stal vůdcem země na muslimské poměry ve velmi mladém věku a otěže moci třímal v podstatě už před dovršením třiceti let. Tehdy se s ním osobně setkala také známá zavražděná novinářka Anna Politkovská, která jej ve zkratce popsala jako nevzdělaného hrubiána se sklonem k agresivitě. Nedávno byl Kadyrov obviňován ze zatýkání homosexuálů a jejich posílání do novodobých koncentračních táborů, kde jsou mučeni elektrickým proudem a vražděni. Taková obvinění vůdce země odmítl s vysvětlením, že v Čečensku žádní homosexuálové nejsou.


převzato ze serveru ParlamentníListy.cz | Zdroj: ePortal.cz | Titulek: VN

Reklama: