Kdy skončí informační válka?

MOSKVA | Informační válka, která je v podstatě válkou světů, nevyhnutelně skončí na pozadí skutečné hrozby, které bude lidstvo čelit. Takový názor vyjádřila hlavní redaktorka MIA Rossia Sevodnja a televizní stanice RT Margarita Simonovna Simonjana. O jejím prohlášení informuje Sputnik, který je rozhlasovou stanicí světové zpravodajské agentury MIA Rossia Sevodnja.

Margarita Simonovna Simonjana | reprofoto: RT

„Není to informační válka. Je to souboj světů, na které je bohužel Země rozdělena. Ale jsem optimista, jsem přesvědčena, že skončí v našem životě. Budeme se muset spojit, abychom odolali opravdové hrozbě, jako tehdy, když jsme se spojili před hrozbou fašismu… Čekám na to, počkejme společně,“ řekla Margarita Simonovna Simonjana během panelové diskuze na fóru Tavrida na Krymu při odpovědi na otázku jednoho z účastníků o budoucnosti v poslední době aktivované informační války.

Hlavní redaktorka poznamenala, že s kanálem RT spolupracující američtí politologové, odborníci a členové jejich rodin jsou podrobováni štvanici, která je mnohem silnější než v dobách studené války. Informovala o americké státní rusofobii ve Spojených státech.

Šéfredaktorka Simonjana, Margarita Simonovna také vyjádřila názor, že profesionální novinářská etika musí být podobná lékařské, aby nebylo něco poškozováno pouze kvůli popularitě. „Možná ti to přinese velké publikum, ale ozdobí to tvoji karmu? To je velká otázka,“ dodala.