Skončí ve vazbě? Vydejte Babiše a Faltýnka ke stíhání, doporučil výbor poslancům

PRAHA | Mandátový a imunitní výbor doporučil sněmovně vydat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa sněmovního klubu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, informuje server ParlamentniListy.cz.

Babiš a Faltýnek – Dva zloději?

Předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS) novinářům po dnešním zhruba čtyřhodinovém jednání výboru řekla, že zasedání bylo neveřejné, proto nebude informovat o počtu hlasů pro a proti. Žádný člen výboru ale nepožadoval další dokumenty či výslechy. Babiš považuje kauzu za účelovou a rozhodnutí výboru ho nepřekvapilo.

„My jsme s tím samozřejmě počítali, protože to rozložení politických sil v tom výboru je jasné, takže znovu opakuji, že to je kauza, která má zásadním způsobem ovlivnit příští volby. To není kauza Čapí hnízdo, to je kauza, kdo vyhraje sněmovní volby a kdo bude ve vládě, nebo nebude ve vládě,“ řekl Babiš po oznámení výsledku hlasování.

„Co když budou práci policie kritizovat a poukazovat na věci, se kterými ve výzvě nesouhlasí, a policie pojme nesmyslné podezření, že se snaží svými výroky působit na svědky? Pak by je policisté mohli dát třeba i do vazby. Radši by se měli vyjadřovat jen na půdě sněmovny,“ poukázal zdroj z ANO s tím, že na půdě Poslanecké sněmovny na politiky platí imunita.