Ministr obrany Ruské federace armádní generál Sergej Kužegetovič Šojgu provedl prověrku protiletecké obrany Moskvy

MOSKVA | Ministr obrany Ruské federace (RF) armádní generál Sergej Kužegetovič Šojgu zkontroloval objekty protivzdušné a protiraketové obrany Moskvy, uvedli na ministerstvu obrany RF.

Sergej Kužegetovič Šojgu

„Ministr obrany zkontroloval První armádu protivzdušné a protiraketové obrany zvláštního určení Leteckých sil, zajišťující ochranu vzdušného prostoru Moskvy“, uvedli na ministerstvu.

Ministr si přitom vyslechl referáty vedení letectva o průběhu přezbrojování jednotky na nejnovější typy zbraní a vojenské techniky. Přijal také hlášení o stavbě objektů infrastruktury, zajišťujících vysokou úroveň bojové pohotovosti, informuje Sputnik.

Poté zkontroloval připravenost k provozu budov vojenského městečka První armády, postavených s použitím blokových modulárních konstrukcí. „Využívání moderních stavebních technologií umožňuje v co nejkratší době budovat vysoce technologické stavby, zajišťující vysokou úroveň životních podmínek pro vojáky, upřesnili na ministerstvu obrany.

Kromě toho výstavba vojenských městeček, zajišťujících výkon vojenské služby, zvyšuje bojeschopnost útvarů a jednotek letectva, plnících úkoly protivzdušné a protiraketové obrany ruského hlavního města, došli k závěru na ministerstvu