FBI označila hnutí Antifa za teroristickou organizaci

WASHINGTON | Americká FBI varuje před stále více se rozšiřujícími útoky antifašistů, kteří nabírají na síle. Podobná situace převládá i v České republice, kdy teroristé z Kliniky zapalují policejní auta a vozidla Řízkárny. Slovní útoky levicových teroristických sviní jsou na denním pořádku.

Antifa – levicový teroristický dobytek

„Americké úřady varují, že levicoví extremisté známí jako Antifa jsou stále více konfrontační a nebezpeční. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti dokonce klasifikovalo některé anarchisty jako domácí teroristy,“ informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, kdy výraz domácí terorista je ve Spojených státech (SS) používán pro teroristy s americkým pasem v kapse.

Dokumenty sdílené ministerstvem vnitřní bezpečnosti a Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) uvádějí, že „anarchistické skupiny“ jsou primárními podněcovateli násilí na veřejných shromážděních proti množství cílů. Oficiální složky je také viní z útoků na policii, vládní a politické instituce, jakož i symboly „kapitalistického systému“, rasismu, sociální nespravedlnosti a fašismu. Informoval portál Politico

„Z levicového spektra extremistických hnutí se nejvíce zviditelnilo hnutí Antifa (také AFA). Přívrženci a stoupenci AFA používají násilí jako metodu boje proti neonacistům. Typický je pro ně militantní, násilný způsob jejich aktivit … Jejich projevy na veřejnosti jsou doprovázeny ničením veřejného a soukromého majetku, výtržnostmi, útoky na pravicových extremistů a různými počítačovými útoky na internetu … „Antifa se zmiňuje i ve zprávě o stavu extremismu za rok 2008. dočteme se tam například i to, že při akcích levicově orientovaných extremistických skupin „dochází k narušování veřejného pořádku a někdy i k poškozování majetku. Podle získaných informací při těchto akcích dochází i ke konzumaci omamných a psychotropních látek, zejména marihuany,“ píše se v článku.