Sputnik: Skupina lodí Severního loďstva vyrazila na výpravu do Karského moře

MOSKVA | Skupina lodí ruského Severního loďstva pokračuje ve své plavbě napříč Arktidou. V pátek lodě a pomocná plavidla vyrazily do Karského moře, uvedl náčelník tiskové služby Severního loďstva, kapitán 1. třídy Vadim Alexandrovič Serga.

Ilustrační snímek

„Skupina lodí Severního loďstva plnící úkol daleké plavby vyrazila z Jenisejského zálivu do Karského moře,“ tiskový mluvčí.

Uvádí se, že velká protiponorková loď Severomorsk, velká výsadková loď Kondopoga, tanker Sergej Osipov, záchranný remorkér Pamir a pomocná loď KIL-164 pokračují ve své cestě severovýchodním směrem napříč oblastmi, které zhruba odpovídají Severní mořské cestě.

Plánuje se, že se ke skupině lodí připojí i hydrografická loď Seněž, jež provádí výzkum v Arktidě. Kromě toho v nejbližší době palubní helikoptéry Ka-27 z lodi Severomorsk uskuteční průzkum ledu na trase, po které plují plavidla. Všechny lodě předtím doplnily své zásoby paliva z tankeru Sergej Osipov na kotvišti v Diksonově přístavu.

Uvádí se, že lodě Georgij Pobědonosec a Aleksandr Otrakovskij po skončení cvičení, v rámci kterého si procvičily obranu významného průmyslového objektu na poloostrově Tajmyr, opustily řady Severního loďstva a vyrazily směrem k Barentsově moři.