Zemětřesení v Mexiku si vyžádalo 65 lidských životů. Počty mrtvých mohou ještě stoupat

TAPACHULA | Na 65 stoupl počet obětí zemětřesení, které ve čtvrtek postihlo jižní Mexiko. S odvoláním na mexický úřad civilní ochrany o tom informovala agentura Reuters.

Zemětřesení v Mexiku

Ředitel úřadu civilní ochrany Luis Felipe Puente informoval, že těla nejnovějších tří obětí se našly ve státě Chiapas. Další oběť byla nalezena v přímořském městě Juchitan v sousedním státě Oaxaca, ve kterém byl zaznamenán nejvyšší počet obětí. V samotném Juchitáne se zhroutily tisíce domů.

Zemětřesení s epicentrem v blízkosti hranic s Guatemalou mělo magnitudu 8,1. Epicentrum se nacházelo 165 kilometrů západně od jihomexickém města Tapachula. Hypocentrum zemětřesení bylo pod mořským dnem v hloubce 69,7 kilometru.

Více než 1,8 milionu obyvatel zůstalo alespoň nakrátko bez dodávek elektrické energie. V minimálně 11 z 31 mexických států uzavřely školy a nařídili prověrku statiky školních budov.

En estos momentos llegan personal de la SEDENA mismos que activaron el plan MX SEDENA. buscan sobrevivientes en el desplome del lado sur del Palacio Municipal de #Juchitan.

Zveřejnil(a) 50 BRAVO dne 8. září 2017