Ruská ekonomika překonala krizi a nabírá obrátky

MOSKVA | Ruská ekonomika překonala krizi a nabírá obrátky. Tuto dynamiku je nutné zachovat, pozitivní faktory na sobě brzy pocítí obyvatelé a podnikatelé, prohlásil v pondělí ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin na vládní poradě.

Vladimir Vladimirovič Putin a Maxim Stanislavovič Oreškin

Na zasedání, které se týkalo ekonomické dynamiky a její prognózy na rok 2020, hlavním vystupujícím byl ministr ekonomického rozvoje Maxim Stanislavovič Oreškin, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Ministr Oreškin, Maxim Stanislavovič dále prohlásil, že se pesimistický scénář ekonomického rozvoje nenaplnil, a uvedl řadu makroekonomických ukazatelů, které to potvrzují.

„Vše, co jste teď řekl, bezesporu mluví o tom, že ruská ekonomika překonala krizi a nabírá obrátky a my musíme za těchto podmínek udělat vše proto, abychom tuto dynamiku zachovali. Nedávno jsme s vámi o tom mluvili na mezinárodních ekonomických fórech včetně summitu BRICS. Jedná se o dynamiku, která dává výsledky postupně. Účastnici ekonomické aktivity a občané postupně pocítí pozitivní faktory, které probíhají v ekonomice,“ řekl Putin.