Co přijde po státní účtenkové loterii? Státní cirkus? Kolotoč? Striptýz ohavných úřednic?

PRAHA | Prvního října spustí Ministerstvo financí účtenkovou loterii. Na starosti to má ošklivka a náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová. Když neuspěje její loterie bude pak provádět striptýz, aby znechutila lid ještě více, až její vemena začnou plácat o její pupek?

Alena Šilerová – výběrčí výpalného pro úřednickou mafii

Stát si od účtenkové loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v rámci EET. Lidé budou moci vyhrát milion korun nebo třeba auto, informují o zločinech států ParlamentniListy.cz, jelikož se jedná o podvod na lidi. Více peněz se nevybere, a pokud se vybere o korunu více, tak to stejně pohltí navýšení úředníků a případné ceny, které ale svět neuvidí a bude to jako v soutěžích v rádiu, že se vyfotí s cenou nějaký figurant.

„Neinspirovali jsme se žádnou verzí. Šli jsme svojí vlastní cestou. Pustili jsme se do projektu, který tady nemá obdoby,“ zmínila Schillerová a popsala způsob, jak bude možné účtenku do loterie přihlásit. Zvažuje se i zaslání prostřednictvím mobilní aplikace, čímž povýší své IQ šumícího lesa nad udavačství on-line. „Jde o motivaci lidí,“ zdůvodnila pak Schillerová, proč vznikla účtenková loterie. Motivovat Čechy, kteří zaplavili v minulosti i Gestapo, které pak nemělo čas na „práci,“ je určitě užitečné.

V pořadu Události, komentáře ČT24 o ní diskutovali náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová, předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD) a člen sněmovního rozpočtového výboru Jan Skopeček (ODS)

„Původně měla účtenková loterie naběhnout v polovině roku. Tento termín zvolilo Ministerstvo financí a já ho respektuji,“ podotkl následně Votava. „Je to motivace něco nahrát. Musím zcela odmítnout, že by stát však provozoval nějaký hazard. Nevkládám totiž žádné finanční prostředky do hry, ale účtenku,“ dodal Votava, citují ParlamentniListy.cz.

„Daňový poplatník do toho samozřejmě vkládá peníze,“ reagoval Skopeček. „Současná vláda tady hazard omezovala a najednou tu stát chce provozovat státní loterii,“ řekl Skopeček s tím, že se obává, že přijde příště třeba státní cirkus nebo státní kolotoč.

„EET je jedním z opatření, jak omezovat krácení tržeb a daní. Narovnává podnikatelské prostředí,“ oponoval Votava. „Daně se vybíraly i dříve, než EET vznikla. Výběr daní záleží na tom, jak jsou daně nastavené, jaké jsou odvody za zaměstnance a další,“ nedal se Skopeček. Vláda by podle něj měla raději daňový systém zjednodušit.

„Chci žít ve státě, který vynakládá daně na lepší věci než na státní loterii,“ podotkl dále Skopeček. „Uvidíme, jak to bude fungovat. Je to na rok, zkušební doba,“ dodal Votava, jenž věří, že EET skutečně zlepší výběr daní. „Samotná účtenková loterie, od toho bych nečekal výrazné zlepšení výběru daní, to je motivace, aby si zákazník tu účtenku bral,“ uzavřel svá slova Votava.

Skopeček pak uzavřel své vystoupení slovy, že se nikdy účtenkové loterie nezúčastní.

loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr