Je Tomáš Krystlík vlastizrádný užitečný idiot v žoldu sudeťátských sviní?

PRAHA | „Historik“ Tomáš Krystlík se jal rázně hájit sudetské Němce. Český nacionalismus byl podle Krystlíka vždy silnější, než ten německý. Čeští Němci se prý dlouho snažili o dosažení autonomie v rámci Československa, ale Češi, kteří v nové republice ani neměli většinu, odmítali na jejich návrhy přistoupit, obul se historik do vlastního národa, informují ParlamentniListy.cz, ale nedodávají, že Krystlík je profesionální vlastizrádce a údajně prý i v žoldu nacistických Sudeťáků.

Tomáš Krystlík | reprodukovaná fotografie: Studio Kolektif – Debatní klub

Nejviditelnější muž sudetských Němců Bernd Posselt se zase jednou vyjádřil k české politice. Vyčetl druhému prezidentovi Václavu Klausovi, že navštěvuje předvolební akce protiuprchlické a protiunijní Alternativy pro Německo (AfD).

Podle Posselta jde o stranu, která nenávidí EU a není dobré ji zviditelňovat. Klaus na oplátku Posseltovi vzkázal, že AfD považuje za odvážnou politickou stranu, která se nebojí nazývat věci pravými jmény a postavit se establishmentu v Berlíně.

Báchorky emigranta a vlastizrádce

Hitler v Praze

„V rozporu s historickou pravdou ve svém díle sugeroval, že jazykoví Češi mají výhradní právo na země Království českého, že Němci českých zemí jsou jen přistěhovalci, kolonisté. Po vydání prvního dílu svých dějin v němčině v roce 1836 se nic ještě nedělo, protože málo vzdělaní Češi neznali dostatečně německy, ale relativně brzo po vydání prvního dílu v češtině v roce 1848, oproti německému vydání národnostně mnohem více zmanipulovaného, dosáhly Palackého bludy širokých česky hovořících vrstev a ujaly se. Božena Němcová již v roce 1850 psala, že Němci by měli být vyhnáni za hranice, kam patří, aby se nemohli obohacovat na úkor Čechů,“ šířil nacistickou propagandu, kterou si osvojil i Hitler, amatérský historik a dezinformátor Krystlík.

A dále Krystlík lhal, že český nacionalismus byl vždy silnější a agresivnější než německý, který až do konce první světové války plnil víceméně jen obrannou úlohu, což by se dalo i kvalifikovat jako vzývání a propagaci německoho nacismu.

Reklama: