Málo co mne nasere tak, jako nevděk

Obvykle to přijde nečekaně a od těch, nad kterými držíte ochrannou ruku. Zřejmě právě to jim dává sílu a sebevědomí, otvírat si hubu v nejméně vhodných okamžicích a na téma, které je pro ně samotné tabu.

Petr Viktorýn

V personalistice je tedy neustále nutné nastavovat lidem zrcadlo, stát jim za zády a dotazovat se „proč bych měl zaměstnávat právě tebe, když mi nevytváříš zisk a generuješ problémy“.

Blíží se další vlna ekonomické krize – krize z nadvýroby. Index poklesu prodeje automobilů je jasným ukazatelem a do 12ti měsíců lze očekávat zvýšení nezaměstnanosti, tedy i zvýšení nových zájemců o práci. Ano – bude lépe, ale jen těm, kteří si udrží svou práci!

Je třeba v každé firmě nastavit osobní výkonností indexy, měřit čas, produktivitu práce, zmetkovost, prostoje. Některé západní firmy operující na českém trhu práce mají koeficienty výkonnosti nastavené na 4,00 vůči mzdě. Chceš měsíčně 25.000 Kč čistého, OK, ukaž mi, jak mi měsíčně vyděláš 100.000.

Např. Baťa navštěvoval pracovní týmy, zaměstnanci se mu zpovídali a ten nejlepší dostal prémii +10% …ovšem tomu nejhoršímu se 10% strhlo ze mzdy. Není to týmotvorné, ale vyvolá to férovou soutěž aniž by se musely zvýšit mzdové náklady. Takže „Zpátky k Baťovi“.