Zničili jsme Vám život? „Tak sorry jako!“ Ministr Pilný se omlouval za mafii Finanční správy, zločince neodvolá

PRAHA | Ministr financí z hnutí ANO Ivan Pilný se omluvil firmám, které jemu podřízená finanční správa neoprávněně poškodila, nebo dokonce zničila zajišťovacími příkazy, informuje o naprosto nehorázném jednání zločinců z mafiánského uskupení ANO vedeného StBákem a zlodějem Babišem server ParlamentniListy.cz.

Ivan Pilný – Loupežnický mafián v čele Ministerstva financí jako poslušný pejsek StBáckého dobytka Babiše

reprofoto: youtube.com

„K odvolání šéfa finanční správy však zatím nevidí důvod. Janečka chrání služební zákon, který mimo jiné říká i to, že ministr financí nemůže o vyhazovu ředitele finanční správy rozhodovat sám. Pilný na to upozornil opozici, která požaduje hlavu ředitele Janečka,“ píše autor článku o nehorázných poměrech, které připomínají bolševický teror z 50. let minulého století.

Server iHNed.cz přinesl informaci o tom, že ředitel finanční správy Martin Janeček prozatím zůstane na svém místě. Informoval také o tom, že se nástupce Andreje Babiše na resortu financí omluvil firmám, které byly použitím tzv. zajišťovacích příkazů poškozeny, nebo dokonce zlikvidovány.

„Je zřejmé, že pro některé firmy to znamenalo neoprávněnou likvidaci. Za to jsem se omluvil a snažíme se to minimalizovat,“ řekl Pilný, ale to je tak vše. Kde je konkrétní odpovědnost, kdo půjde sedět za zločinecké jednání? To jsou úřednická prasata nadlidi, nebo přijde řezník z lidu?

S tím zásadně nesouhlasil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který už v úterý na vlnách Českého rozhlasu upozornil na to, že soudy zatím pravomocně vyřešily 51 kauz spojených se zajišťovacími příkazy a v 19 případech se přiklonily na stranu firem. To podle Stanjury rozhodně není malé číslo. A to je opravdu otřesná statistika. Proč ještě nejedná policie?