Mr. Bean vyrazil do boje proti politické korektnosti! Je právo urážet druhé!

LONDÝN | Cenzura. Policie vás může sebrat prakticky za cokoliv. Již druhý slavný britský komik vyrazil do boje s politickou korektností, tímto titulkem oznamuje článek server Parlamentnilisty.cz, ve kterém popisuje boj neobvyklého bojovníka z právo na zdravý rozum a možnost urážet druhé, což je v totalitní Británii zakázáno a můžete za to skončit i ve vězení.

Sir Rowan Atkison

„Slavný mistr Bean, lépe řečeno herec Rowan Atkinson, se pustil do boje. Rozhodl se bojovat za právo urážet druhé. Ve Velké Británii od roku 1986 platí zákon, podle něhož nelze urážet takřka nikoho. I pouhý vtip na účet druhého člověka či organizace může skončit tím, že si pro vás dojde policie. Atkinson to chce změnit,“ píšou listy o zákonu na který se tak nějak pozapomnělo, avšak díky islamizaci země se začal zneužívat proti komukoliv, kdo hájí zdravý rozum.

Podle informací serveru Mail Online se Rowan Atkinson pustil do trochu nezvyklého boje. Do boje za právo urážet druhé. Ve Velké Británii platí zákon, který staví urážku mimo zákon. Každoročně na něj doplatí tisíce Britů. Problém je totiž v tom, že zákon je napsán a vykládán natolik volně, že za urážku lze považovat téměř cokoliv. Tak to alespoň vidí Atkinson. Zákon chápe jako určitý druh cenzury, kterému je třeba se vzepřít.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

„Zákon má mrazivý účinek na svobodu projevu a na právo protestovat,“ odůvodnil start své kampaně slavný herec.

Policejní praxe mu dává za pravdu. V Británii byl např. zatčen šestnáctiletý mladík jen za to, že stál na ulici s transparentem, na němž stálo „Scientologie je nebezpečný kult“. Policie argumentovala, že tento transparent mohl stoupence scientologie urazit. To však není všechno. V rukách policie skončili také obhájci práv homosexuálů, kteří důrazně kritizovali radikální muslimskou organizaci  Hizb ut-Tahrir. Tato organizace se kriticky staví k homosexuálům, k ženám či židům, ale v rukou policie paradoxně neskončili radikální muslimové, ale obhájci homosexuálů.