Je to mafián a brutální vrah? Britský týdeník The Economist si posvítil na zločince Babiše

PRAHA – LONDÝN – BRNO | Průmyslník a miliardář Andrej Babiš, který se stal politikem, má mnoho střetů zájmů. Na svých webových stránkách to napsal britský týdeník The Economist, informují ParlamentniListy.cz o článku britského média.

jdu přes mrtvoly, no a co?

„Favorit nadcházejících parlamentních voleb říká, že politický establishment se proti němu spikl, aby se nedostal k moci, píše týdeník a připomíná, že Babiše parlament na začátku září zbavil imunity v kauze farmy Čapí hnízdo,“ píše autor článku o Babišovi, který podle kuloárních análů stojí i za vraždami, jako například vražda Františka Mrázka, kterého měl nechat údajně odstranit, jelikož mu vadil v jeho mafiánských obchodech.

Zneužívání médií a mafiánské praktiky jsou pro Babiše asi denním chlebem

Na internetu se také anonymně objevily nahrávky, na kterých Babiš nevybíravě mluví například o tom, jak by mohl použít svá média k útokům na soupeře, píše dále The Economist. Zmínil rovněž existenci mobilní aplikace, která pomáhá nakupujícím vyhnout se zboží z Babišova holdingu Agrofert.

Celý článek v originálním znění ZDE.

„Rivalové podnikli další úřední kroky, aby omezili magnátův vliv,“ dodal magazín. Citoval novelu zákona o střetu zájmů a připomněl, jak byl Babiš nucen opustit vládu, v níž působil jako ministr financí. „Nejnovější kontroverze kolem údajného dotačního podvodu ale zdůrazňuje konkrétnější obavy z toho, jak Babiš využívá politickou moc,“ napsal časopis a popsal kauzu týkající se padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo.

„Babiš popírá, že by se dopustil čehokoli špatného, a tvrdí, že jde o pokus narušit jeho volební kampaň,“ uvedl The Economist. Dodal, že v zemi, kde panuje vysoká frustrace z vládnoucí třídy, to fungovalo.

Kolem Babiše si lidé nemohou být jisti ani svým holým životem

K loupeži v bytě Lenky Zlámalové (Echo24, odpůrkyně Bureše): „…. no hlavně aby Lenka neuklouzla v koupelně jako Babišův spolupracovníkTomáš Kejla nebo spolužák z VŠE a podřízený z komunistické mise v Maroku Peter Kovarčík, aby došla od domovních dveří dál než Franta Mrázek přetahující se s Babišem o Setuzu, nebo slovenský exministr hospodářství Ján Ducký posílající Babiše do tepláků kvůli vytunelování Petrimexu, a rozhlédla se na přechodu líp než spoluzakladatelka ANO a pozdější kritička Anna Veverková …“ píše na svém facebookovém profilu tehdejší ekonomický expert ODS a dlouholetý zastupitel Brna Petr Paulczyncki.

Kdy dále v diskusi dodává: „A prý tam chybí Jiří Kubín rozstřílený samopalem -expert na odposlechy co měl pro Mrázka shánět materiály na Babiše.“

Dvě vraždy stačí? Temné stíny Andreje Babiše