Lidovecký nácek Zdechovský: Uprchlíky Česko přijímat musí

HAVLÍČKŮV BROD | Europoslanec Tomáš Zdechovský za Lidovecké nácky odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné prozradil, proč Česko musí přijímat uprchlíky (ekonomičtí paraziti).

Tomáš Zdechovský v kabaretním sále Bruselské říše zla | foto: parlamentnilisty.cz

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se znovu vrátil k trestnímu oznámení, které podal na Tomia Okamuru (SPD). Tomu vyčítá, že šíří lži o českých europoslancích, a nechce si to nechat líbit. Okamura tvrdí, že europoslanci zradili Českou republiku, což Zdechovský striktně odmítá.

Jeden ze čtenářů Zdechovskému připomněl výzvu Evropského parlamentu, ve které je řečeno, že politické těleso „vyzývá členské státy EU, aby projevily větší odhodlání při sdílení odpovědnosti a umožnily uprchlíkům, kteří utíkají z válečných oblastí v Sýrii, nalézt ochranu za hranicemi bezprostředně sousedícího regionu, a to i prostřednictvím programů přesídlování a přijímání uprchlíků“. Pod touto výzvou je podepsán i Zdechovský a čtenáře zajímalo, co na to poví.

Europoslanec mu skutečně odpověděl. „Myslím, že vše už jsem v minulosti vysvětloval dostatečně. Rezoluce znamená pouze výzvu, není to žádné nařízení. Žádný stát není k ničemu nucený,“ zdůraznil.

Celý článek v originále ZDE.

Odpověď však zřejmě čtenáře serveru ParlamentníListy.cz neuspokojila, protože další voliči položili podobný dotaz. Tentokrát formulovaný otázkou, čí zájmy vlastně europoslanec zastupuje. Jsou to snad zájmy Spolkové republiky Německo, ptal se dál čtenář. „Proč jste hlasoval pro přijímání islámských uprchlíků a pro sankce proti ČR za jejich nepřijetí ? Čí zájmy hájíte v europarlamentu, když to nejsou zájmy ČR? Jste snad občan SRN a hájíte zájmy cizí mocnosti ? Tak proč jste v europarlamentu za ČR?“ tázal se občan.

Zdechovský v odpovědi zdůraznil, že rozhodně nehlasoval pro žádné sankce, které by snad měly být uvaleny na Českou republiku, což je ovšem podle Tomia Okamury lež. Kdo zná historii lidovců, tak ví, že to jsou jen lháři, kolaboranti a lidský šmejd.

„Vážený pane pane Altaji, pro žádné sankce jsem nehlasoval. Je to lež šířená Tomiem Okamurou. Uprchlíky Česko přijímat musí, protože je to povinnost vyplývající z mezinárodních smluv, k jejichž plnění se naše země zavázala,“ podotkl europoslanec.