Stovka teroristů z Muslimského bratrstva odsouzena k dlouholetému vězení

KÁHIRA | Arabská média hlásí, že soud v Káhiře odsoudil sto dva přívrženců bývalého prezidenta Mursího, který byl svržen minulé léto, k deseti letům odnětí svobody. Jedná se o členy a přívržence soudem zakázané teroristické organizace Muslimské bratrstvo, které za podpory USA v minulosti svrhla legitimní vládu a snažila se nastolit v Egyptě islámské právo. Další dva teroristé byli odsouzeni k sedmi letům odnětí svobody. Informaci přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu.

Terorista Mursí

Terorista Mursí

Vláda země, která byla jmenována armádou, kdy armáda ukončila protiústavní směřování Egypta k středověkému islámskému kalifátu, zadržela od července 2013 tisíce Mursího spolubojovníků. Egypt se tak vydal na vytrvalý boj s islamistickými teroristy.  Mursí na svůj soud stále čeká.

Minulý týden soud odsoudil k trestu smrti 683 lidí, včetně jednoho z vůdců radikálního islamistického a teroristického uskupení Muslimské bratrstvo, které Mursího podporuje, Mohammeda Bádího. Celkem bylo v Egyptě k smrti odsouzeno kolem 1300 osob, kdy první skupině odsouzených k smrti soudy snížily trest na doživotí, což se předpokládá i u druhé skupiny odsouzených.

Reklama: