KLDR: Americká letadla provokující v blízkosti našeho vzdušného prostoru sestřelíme

NEW YORK – PCHJONGJANG | KLDR může sestřelovat americká vojenská letadla i v případě, že poletí mimo severokorejský vzdušný prostor, prohlásil ministr zahraničí KLDR Ri Jong-ho.

Ilustrační snímek | foto: cz.sputniknews.com

„Vzhledem k tomu, že Spojené státy vyhlásily naší zemi válku, máme plné právo přijmout protiopatření včetně práva sestřelovat americké strategické bombardéry i v případě se ještě nacházejí mimo vzdušný prostor naší země,“ prohlásil severokorejský ministr novinářům v New Yorku.

Dále dodal, že Pchjongjang zváží všechny varianty reakce na kroky Donalda Trumpa. Pentagon představil americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi varianty odpovědí na provokace ze strany KLDR, oznámil oficiální mluvčí amerického vojenského úřadu Robert Manning.

„Pokud KLDR nepřestane se svými provokacemi, předložíme prezidentovi varianty toho, jak s ní budeme jednat,“ řekl novinářům na brífinku.

Spojené státy popírají, že by KLDR, kdy vyhlásily válku, což je ovšem tradiční americká lež. Korejská válka probíhá od 50. let minulého století, kdy obě strany dodržují jen křehké příměří. Proto mezi KLDR a SS je stále válečný stav.