Je Pavel Šafr jen poslušná děvka uprchlého podnikatele Františka Savova?

PRAHA | Libor Sponer spekuluje o tom, že server Pavla Šafra Forum24.cz nemusí sloužit jen k obhajobě demokracie nebo kritice Andreje Babiše (ANO), ke které Šafr sahá velmi často. Podle Sponera může tento server sloužit také k obhajobě uprchlého podnikatele Františka Savova, informují o spekulaci ParlamentniListy.cz.

Pavel Šafr | foto: stalo-se.cz

„Uprchlý podnikatel František Savov, vlastník týdeníku EURO a některých dalších médií z vydavatelství Mladá fronta, se podle všeho nevzdal ambicí ovlivňovat politiku i byznys v ČR skrze média. Podle nepotvrzených informací z okruhu jeho spolupracovníků investoval kontroverzní český miliardář částku deset milionů Kč do rozjezdu zpravodajského webu Forum24, který vede bývalý šéfredaktor MfD či Blesku Pavel Šafr,“ píše Libor Sponer v textu na serveru byznysnoviny.cz. „Server ovšem zdůrazňuje, že článek vyjadřuje jen a pouze názor autora, nikoli názor redakce,“ dodávají ParlamentniListy.cz.

Článek Parlamentních listů ZDE | Původní text spekulace ZDE

Sám autor článku uznává, že pouze spekuluje. To mu však nebrání klást si otázku, kde se asi vzaly peníze na rozjezd serveru Forum24.cz. Podle Pavla Šafra počáteční prostředky přinesla veřejná sbírka a pak také úvěr. Libor Sponer podotýká, že Šafr neprozradil, kdo mu úvěr poskytl. Když se to pokoušel zjistit server MediaHub, Šafr jim prý odpověděl: „Chce se mi z vás zvracet.“ Později se omluvil.

Spojení s Františkem Savovem se údajně nabízí už podle hesla „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“. Savov prý totiž tvrdí, že za jeho trestním stíháním stojí právě Andrej Babiš. A protože mezi Savovem a Šafrem neexistuje nezpochybnitelné spojení, může prý Savov víc tento server využívat.

Editorka deníku Forum24 Johana Hovorková se v prostoru poskytnutém na reakci proti komentáři ohradila. „Dovolte mi, abych Vám sdělila, že Vaše informace je lživá, a to v plném rozsahu. Mezi naším deníkem a panem Savovem není žádné finanční ani majetkové spojení. Tato chybná informace Vám byla podstrčena proto, že sledujeme aktivity ruských podnikatelů v české ekonomice, kteří jsou napojeni na prezidenta Miloše Zemana,“ napsala Hovorková, která asi musela být dle daného textu na drogách, jelikož na spekulaci odpověděla taky spekulací, kdy napojení Zemana na Rusko nikdo neprokázal důkazy, ale jen podobnými lejny šířenými lidským odpadem Hovorkové a Jandovi podobnými.