Taxikáři plánují v pondělí blokovat Prahu

PRAHA | Dopravu na pražské letiště, které je pojmenováno po zrádné kryse a velké svini Havlovi v pondělí dopoledne zřejmě zkomplikuje protest taxikářů.

Ilustrační snímek | foto: commons.wikimedia.org

„Sdružení českých taxikářů chce pomalou protestní jízdou po příjezdové trase na letiště protestovat proti sdíleným přepravním službám typu Uber. Taxikáři obviňují tyto služby z nekalé konkurence a kritizují pražský magistrát, že neřeší situaci, kterou považují za neúnosnou. Informace o blokádě zveřejnilo sdružení taxikářů na facebooku,“ informují ParlamentniListy.cz.

„Jsme nuceni sáhnout po tomto řešení, neboť nás všechny v Praze neustále okrádají o naši práci nelegální přepravci využívající aplikaci Uber, Taxify…“ uvedlo sdružení s tím, že úřady neučinily jediný krok k nápravě situace.

O pondělní blokádě napsal server iDNES.cz, jemuž pravost informace potvrdil majitel společnosti AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička.

„Daná situace je již neúnosná a žádáme její radikální řešení. Proto se bude konat protestní jízda cca 15km rychlostí před Letiště Václava Havla Praha,“ uvedli taxikáři na sociálních sítích. Pomalou jízdou chtějí protestovat na trase Lipská směrem na letiště, zpátky kolem hotelu Courtyard Marriott a nájezdem před Evropskou znovu na Lipskou. „Pražská policie má o blokádě informace a situaci nepodceňuje,“ řekl ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan. Davida Bednáře, který za sdružení taxikářů vystupuje, se ČTK nepodařilo kontaktovat.