S Tureckem jsme vytvořili podmínky na zastavení války v Sýrii, uvedl ruský prezident

ANKARA | Dosažení shody ohledně Sýrie je náš společný úspěch s Tureckem, fakticky jsou vytvořeny podmínky pro zastavení bratrovražedné války, prohlásil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin, kterého cituje Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin a Recep Tayyip Erdoğan | foto: Sputnik

„Nehledě na komplikace se nám podařilo dosáhnout pozitivního výsledku. Tato ujednání považuji za náš společný, velmi důležitý úspěch. Úspěchem i našeho přítele, prezidenta Erdogana,“ řekl Putin o výsledcích jednání s tureckým kolegou Recepem Erdoganem.

Podle slov ruského prezidenta, v Sýrii jsou prakticky vytvořeny nezbytné podmínky pro zastavení bratrovražedné války.

„Definitivní zničení teroristů a návrat Syřanů k mírovému životu, do kouzla svého rodiště, je absolutně principiální věc, která je důležitá nejen pro syrský národ, nejen pro region, ale i pro celý svět… My vytvoříme podmínky pro návrat běženců, jejich návrat domů, což je principiálně důležité pro aktivizaci procesu hledání dlouhodobého politického řešení v Ženevě za garance OSN,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič.