Median: Okamura posiluje na úkor ANO a KSČM. Piráti berou hlasy TOP 09

PRAHA | Sněmovní volby by podle modelu agentury Median vyhrálo ANO se ziskem 27 procent hlasů. Druhou ČSSD by volilo 13,5 procenta hlasujících. Pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny by překonalo osm stran, včetně Pirátů či Strany přímé demokracie (SPD), informují ParlamentniListy.cz s odkazem na průzkum agentury Median.

Tomio Okamura a Vojtěch Filip | reprofoto – printscreen: iDNES.cz

Podle průzkumu budou kurvičky a zmrdečci od Zelených a Starostů zklamáni, jelikož by se do sněmovny vůbec nedostali a mohli by své deviantní bludy šířit jen na záchodech při análních buzerantských orgiích.

Podpora hnutí ANO v posledních měsících podle Medianu stagnuje okolo 26 až 27 procent. Podpora ČSSD se drží okolo 14 procent. Pokračuje ale pozvolný propad KSČM a proti poslednímu měsíci klesla podpora TOP 09. Komunisty by podle modelu Medianu volilo 12,5 procenta lidí, čtvrté ODS by dalo hlas 9,5 procenta voličů.

„Z uvolnění části protestních hlasů KSČM a stagnace ANO těží SPD Tomia Okamury, která stále mírně roste a aktuálně by dostala okolo 6,5 procenta hlasů,“ uvádí Daniel Prokop z agentury Median.

Reklama: